Tuure Kilpeläinen ja Kaihon Karavaani Irina Björklund Lauri Tähkä Juha Tapio Movetron Elias Kaskinen & Päivän Sankarit

KEIKKAKALENTERI

Elias Kaskinen & Päivän Sankarit

18.06. Kalajoki, Kalajoen Juhannus
27.06. Jämsä, Iskelmäfestivaali
02.07. Tampere, Sillalla
11.07. Lohja, Rantajamit
31.07. Turku, DBTL
11.08. Heinola, Kesäteatteri


Henry Rollins (USA)

30.01. Helsinki, Kulttuuritalo, Lippupalvelu


Irina Björklund

02.07. Konnevesi, Häyrylänranta Pop & Blues
03.07. Savonlinna, Panimoravintola Huvila
05.07. Sarfsalö, Ljungars
13.08. Turku, Turun Musiikkijuhlat
14.08. Turku, Turun Musiikkijuhlat
15.08. Tammisaari, Stallörsparkken


Irina Björklund: Ah quelle belle soirée! ..ce soir tout peut arriver

18.11. Hämeenlinna, Verkatehdas, Lippupalvelu
19.11. Turku, Domino-teatteri, Lippupalvelu
20.11. Espoo, Sellosali, Lippupiste
21.11. Salo, Teatteriprovinssi, Lippupiste
26.11. Lahti, Teatteri Vanha Juko , Lippupiste
27.11. Pietarsaari, Scaumansali, Lipputoimisto
28.11. Vaasa, Ritz, Lippupiste
02.12. Tampere, Tampere-talo, Lippupiste
03.12. Joensuu, Joensuun kaupunginteatteri, Lippupalvelu
09.12. Helsinki, Aleksanterinteatteri, Lippupalvelu
10.12. Helsinki, Aleksanterinteatteri, Lippupalvelu


Juha Tapio

05.06. Ikaalinen, Iskelmäparatiisi
06.06. Helsinki, Olympiastadion
12.06. Kouvola, Vaakuna Piknik
13.06. Joensuu, OKR
13.06. Hamina, Haminan Yöt
19.06. Kauhava, Lentäjien Juhannus
26.06. Jämsä, Iskelmäfestivaali
27.06. Kuopio, Viinijuhlat
02.07. Tampere, Sillalla
03.07. Juva, Juva Rokkaa
04.07. Tornio, Öölifestit
04.07. Kemijärvi, Yöttömät Yöt
09.07. Lahti, Lahden Yöt
10.07. Sotkamo, Sotkamon Syke
11.07. Kalajoki, Merisärkkä
17.07. Toholampi, Pesäpallokenttä
18.07. Eura, Sieravuori
19.07. Valkeakoski, Kesäteatteri
24.07. Seinäjoki, Vauhtiajot
25.07. Imatra, Imatran Yöt
30.07. Jyväskylä, Rally Zone
31.07. Porvoo, Popfest
01.08. Turku, DBTL
06.08. Kouvola, Tykkimäki
07.08. Oulu, Toppilan Möljä Kesäteatteri
08.08. Nokia, Tapsan Tahdit
14.08. Lahti, isojano
15.08. Savonlinna, Olavinlinna
28.08. Mäntyharju, Tommolan Suurlava
29.08. Kangasniemi, Syvälahden Lava


Lauri Tähkä

05.06. Kaarina, Saaristo Open
06.06. Helsinki, Olympiastadion
12.06. Lappeenranta, Amarillo Areena
26.06. Jämsä, Iskelmäfestivaali
27.06. Pielavesi, Muikkufestivaalit
03.07. Tampere, Sillalla
04.07. Juva, Juva Rokkaa
09.07. Kaustinen, Festivaalit
10.07. Sotkamo, Sotkamon Syke
11.07. Seinäjoki, Virittämö
17.07. Eura, Sieravuori
18.07. Karkkila, Sunset Beach Party
24.07. Vantaa, Tikkurila Festivaali
25.07. Pori, Kylpylähotelli Yyterin Ranta-Alue
30.07. Jämsä, Himos Areena
31.07. Kalajoki, Merisärkkä
01.08. Turku, DBTL
07.08. Varkaus, Sampea ja Samppanjaa
08.08. Nokia, Tapsan Tahdit
11.08. Heinola, Kesäteatteri
14.08. Rovaniemi, Valdemari
15.08. Oulu, Likkojen Lenkki
22.08. Jyväskylä, KeMut
28.08. Tampere, Härmälänrannan Venetsialaiset
29.08. Naantali, Kaivohuone


Movetron

13.06. Karvia, Suomijärven Lava
19.06. Kauhava, Lentäjien Juhannus
27.06. Imatra, Ysärifestivaali
04.07. Jämsä, Jysäri
31.07. Turku, DBTL
01.08. Jyväskylä, Rally Zone
15.08. Jalasjärvi, Aukusti


Tuure Kilpeläinen ja Kaihon Karavaani

05.06. Naantali, Kaivohuone
12.06. Kouvola, Vaakuna Piknik
20.06. Yläne, Valasranta
25.06. Lappeenranta, Humppaa ja Skumppaa
26.06. Viitasaari, Pihkuri
27.06. Jämsä, Iskelmäfestivaali
28.06. Rovaniemi, Jutajaiset
01.07. Somero, Esakallion Lava
02.07. Ikaalinen, Satahäme Soi
03.07. Kuopio, Viinijuhlat
04.07. Tampere, Sillalla
08.07. Seinäjoki, Virittämö
09.07. Oulu, Rotuaari Piknik
11.07. Sotkamo, Sotkamon Syke
17.07. Ylläs, Ylläs Soikoon
18.07. Kalajoki, Merisärkkä
23.07. Savonlinna, Panimoravintola Huvila
24.07. Imatra, Imatran Yöt
25.07. Pori, Kylpylähotelli Yyterin Ranta-Alue
29.07. Turku, DBTL
31.07. Porvoo, Popfest
01.08. Lapua, Vanhan Paukun Festivaali
08.08. Nurmijärvi, Taaborinvuori
14.08. Lahti, isojano
15.08. Kangasniemi, Syvälahden Lava
21.08. Jämsä, Tori
22.08. Mäntyharju, Tommolan Lava
27.08. Helsinki, Juhlaviikot / Huvilateltta
29.08. Köyliö, Tuiskulan Kesäteatteri


Tuure Kilpeläinen ja Kaihon Karavaani: Käpälikkö

02.10. Varkaus, Warkaussali, Lippupiste
03.10. Tampere. Tampere-talo, Lippupiste
04.10. Lohja, Laurentius-sali, Lippupiste
08.10. Rovaniemi, Korundi, Lippupiste
09.10. Kajaani, Kaukametsä, Lippupiste
10.10. Seinäjoki, Seinäjoki-sali, Lippupiste
11.10. Vaasa, Vaasan Kaupunginteatteri, Netticket
12.10. Kokkola, Snellman-sali, Lippupiste
13.10. Pieksämäki, Kulttuurikeskus Poleeni, Lippupalvelu
14.10. Imatra, Kulttuuritalo Virta, Lippupalvelu
15.10. Kerava, Kerava-sali, Lippupiste
16.10. Helsinki, Aleksanterin Teatteri, Lippupalvelu
17.10. Helsinki. Aleksanterin Teatteri, Lippupalvelu
28.10. Espoo, Sellosali, Lippupiste
29.10. Porvoo, Taidetehdas, Lippupiste
30.10. Pori, Promenadikeskus, Lippupalvelu
31.10. Hämeenlinna, Verkatehdas, Lippupalvelu


Koetinkivi Oy

Postiosoite: Tampellan Esplanadi 7 LH 7, 33100 Tampere
Käyntiosoite: Tampellan esplanadi 7 LH 7, 33100 Tampere
Puhelin: 040-5691550

Ohjelmatoimitusehdot  täältä...